Priežastys kodėl negalime suteikti kredito

2019 August 8

Priežastys kodėl negalime suteikti kredito

Negauti kredito ir nesuprasti kodėl tiesiog nervuoja. Čia paaiškiname dažniausias priežastis kodėl kartais negalime suteikti kredito. Štai keletas priežasčių, kodėl paskolos prašymas gali būti atmestas :

Minimalus atlyginimas

Minimalios pajamos paskolai gauti turi būti ne mažesnės nei 350 Eur per mėnesį (į rankas). Jei uždirbi mažiau, deja, vartojimo kredito suteikti negalėsime.

Dirbantiems pagal darbo sutartį reikia būti gavus ne mažiau nei 4 darbo užmokesčius dabartinėje darbovietėje. Pagal individualią veiklą pajamos turėtų būti gautos už ne mažiau nei 6 mėnesius.

Jei darbovietę keitei prieš mažiau nei 4 mėnesius, teks palaukti iki ketvirto atlyginimo (šešto, dirbantiems pagal individualią veiklą).

Kredito suma negali viršyti 40% gaunamų pajamų

Tai – pati svarbiausia kreditavimo taisyklė, kurią nustatė Lietuvos bankas. Norint sužinoti, kiek galima skolintis, reikia:

  • paskaičiuoti 40 % nuo per mėnesį gaunamų pajamų. Ši suma yra maksimali suma, kurią galima skolintis;
  • iš gautos sumos atimti visus kitus mėnesinius įsipareigojimus (kreditus).

Pavyzdys:

Mėnesio alga - 1 000 Eur, 
Maksimali suma, kurią gali pasiskolinti – 400 Eur per mėnesį.
Kiti įsipareigojimai: 
Būsto kreditas -  100 Eur/mėn
Automobilio lizingas - 80 Eur/mėn 
Telefono lizingas - 50 Eur/mėn

Perskaičiuota maksimali suma, kurią galime paskolinti:
400-100-80-50=170 Eur/mėn

Tokiu atveju, 5 000 Eur galėsime paskolinti 38 mėnesių laikotarpiui.

Jei nori pasiskolinti daugiau nei 40% nuo pajamų:

Jei nori pasiskolinti daugiau, nei 40% gaunamų pajamų, tą padaryti gali kartu su bendraskoliu. Tokiu atveju bus vertinamos jūsų abiejų pajamos ir abiejų mėnesiniai įsipareigojimai, kurie negali viršyti 40% pajamų.

Reikalavimai bendraskoliui:

  • Turi gauti pastovias pajamas, 
  • Jūsų abiejų pajamos turėtų būti ne mažesnės nei 700 Eur,
  • Turėti gerą kreditavimo istoriją,
  • Neturėti pradelstų mokėjimų,
  • Bendras bendraskolio darbo stažas turėtų būti ne mažesnis nei 12 mėn.; paskutinėje darbovietėje gauti ne mažiau nei 4 darbo užmokesčiai.

Bendraskolininkas turi prastą kredito istoriją

Svarbu, kad visi paskolos pareiškėjai turėtų gerą kredito grąžinimo istoriją. Jei turi gerą reputaciją, bet asmuo, su kuriuo nori gauti paskolą, turi prastą kredito istoriją, paskolos prašymas gali būti nesvarstomas.

Pradelsti kreditų mokėjimai

Informaciją apie pradelstus mokėjimus tikriname įvairiose duomenų bazėse. Asmeniui, turinčiam pradelstų kredito mokėjimų, vartojimo kredito suteikti negalime.

Šiuo atveju reikia nedelsiant sumokėti pradelstą skolą. Kreditą galėsime išduoti, kai praeis  ne mažiau 1 mėnuo po paskutinio pradelsimo.

Kartais, netgi laiku nesumokėtų telefono sąskaitų, draudimo įmokų, komunalinių mokesčių istorija gali būti reali priežastis, kodėl kredito paraiška buvo atmesta. 

Gyvenamosios vietos adresas

Jei gyveni po vienu stogu su asmeniu, kuris nevykdo paskolos mokėjimų, tikėtina, kad finansavimo institucijos šį adresą bus įrašiusios į mokėjimų nevykdančių asmenų sąrašą. Tikimybė, kad tavo paraiška bus atmesta yra aukšta, nes tavo adresas sutampa su asmens, kuris yra nemokus.

Rekomenduojame atsakingai įsivertinti savo pajamas

Kreditas – atsakingas žingsnis, kurį žengti reikia tik gerai įsivertinus pajamas bei mėnesines išlaidas. Patariam paskaičiuoti nuolatines išlaidas maistui, komunalinėms paslaugoms, laisvalaikiui ir įsivertinti, ar mėnesinių įplaukų užteks padengti papildomam kreditui. Ar mokėjimas neapsunkins kasdienybės, ar nenukentės gyvenimo kokybė? Jei netikėtai prarastum darbą, ar rastum išeitį, kaip padengti kredito įmoką?

Jei, sąžiningai atsakius į šiuos klausimus, nusprendei pasiimti vartojimo kreditą, paraišką užpildyti gali čia:

www.manopaskola.lt

Kitos naujienos