3 priežastys, kodėl atsakingi žmonės turi blogą kredito istoriją

2016, vasario 10
3 priežastys, kodėl atsakingi žmonės turi blogą kredito istoriją
Kredito istorija vaidina svarbų vaidmenį mūsų finansiniame gyvenime. Turėdami gerą kredito istoriją, galite gauti palankiausias palūkanų normas įsigyjamo būsto finansavimui, automobilio paskolai ar net studento paskolos refinansavimui. Apskritai, gera kredito istorija yra atlygis už atsakingą elgesį. Jei gyvenate pagal savo išgales ir laiku mokate sąskaitas, jūs turėtumėte "užsitarnauti" gerą kredito istoriją, tačiau atsakingi žmonės ne visada ją turi. Pateikiame tris dažniausiai daromas klaidas, kurios klientams kainuoja ne tik gerą kredito istoriją, bet ir nemažai papildomų išlaidų, kurių galima išvengti.

1. "Turiu tik vieną kredito kortelę, ir su ja apmoku visas sąskaitas vieną kartą per mėnesį."

Vengti kredito kortelės skolos - teigiamas dalykas. Norėdami tai padaryti, daugelis žmonių apsiriboja tik viena kredito kortele ir reguliariai apmoka visas išlaidas kartą per mėnesį. Kiekvieną mėnesį, visas ir laiku apmokėti savo išlaidas yra puiki praktika, nes tai užtikrina, kad jūsų niekada neišgąsdins palūkanų sąnaudos. Tačiau, naudojimasis tik viena kredito kortele iš tiesų gali pakenkti jūsų kreditingumo balui, nes padidina labai svarbų apskaičiavimą, pavadintą utilizacija.
Utilizacija yra išreikšta procentais. Ji parodo, kuri dalis Jūsų turimų pinigų yra išnaudojama. Įsivaizduokite, kad turite 100 EUR kredito limitą, o Jūsų kredito likutis, po atliktų mokėjimų, yra 20 EUR. Taigi, Jūsų utilizacija būtų 20%. Utilizacija yra apskaičiuojama atskirai vienos kredito kortelės ir visų Jūsų kredito kortelių atskirai. Aukštas utilizacijos procentas gali turėti didelį neigiamą poveikį jūsų kreditingumo balui. Remiantis duomenimis iš Experian Decision Analytics, geriausia būtų utilizaciją išlaikyti iki 20%.
 
2. "Aš nežinojau, kad tai buvo įrašyta mano kredito istorijoje."
Kredito istorijoje gali atsirasti klaidų. Kiekvienas turi patikrinti savo kredito istoriją ne rečiau, kaip kartą per metus. Tai galite padaryti nemokamai. Dar svarbiau yra tai, kad jūs imtumėtės veiksmų, jei matote savo istorijoje klaidą. 
 
3. "Pirmiausia sumoku antstoliams."
Kartais žmonės pakliūna į problemas ir praleidžia einamus mokėjimus. Atsakingi žmonės reguliariai ir sunkiai dirba, norėdami grąžinti pinigus, kuriuos jie pasiskolino. Bet kai kalba pakrypsta apie Jūsų kreditingumą balą, svarbiau yra atsiskaityti su einamais mokėjimais, nei mokėti skolą antstoliams. Deja, skolų išieškojimo įmonės dažnai būna agresyvios, todėl stengiamasi daryti priešingai.
Kai skolą perima antstoliai, tai jau būna įrašyta jūsų kredito istorijoje ir šios žalos nebeištaisysite. Nesvarbu, ar jūs mokate skolą antstoliams, ar ne, tai jau nebedarys įtakos jūsų kreditingumo balui. Tuo tarpu kitų mokėjimų vėlavimai, daugiau nei 30 dienų, gali turėti didelį neigiamą poveikį Jūsų kredito istorijai. 
Jūsų pagrindinis prioritetas turėtų būti - išlaikyti aktyvių mokėjimų tęstinumą. Skolos antstoliams turėtų būti mokamas tik po to, kai atsiskaitoma su aktyvių kreditorių įsipareigojimais. 
 
  • Kredito unija „Mano Unija“11
  • S. Moniuškos g. 27, Vilnius
  • Tel. (8-5) 233 7711, (8-5) 240 9389
  • Mob. 8 698 10272
Facebook LinkedIn Youtube G+
© Kredito unija „Mano Unija“ 1996-2018. Visos teisės saugomos.
3 priežastys, kodėl atsakingi žmonės turi blogą kredito istoriją - ManoPaskola.lt