Gera žinia studentams: sumokėti už studijas bus paprasčia

2016, birželio 19
Gera žinia studentams: sumokėti už studijas bus paprasčia

LR Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 2015–2016 mokslo metais valstybės finansavimą studijoms aukštosiose mokyklose gauna 14,6 tūkst. pirmakursių, o už studijas moka 15,7 tūkst. pradėjusiųjų studijuoti. Iš mokančių už studijas valstybės remiamas paskolas studijoms ima vos apie 1,3 tūkst. pirmakursių. Likę jaunuoliai verčiasi savo jėgomis ir studijas apmoka asmeninėmis, artimųjų suteiktomis lėšomis, arba pinigais, kurių giminaičiai parūpina imdami vartojimo paskolas. Pastarosios, dažnai pribloškiančios savo palūkanų dydžiu, iki šiol buvo bene vienintelė alternatyva valstybės remiamoms paskoloms ir tik vos geresnė už įsiskolinimus greitųjų kreditų bendrovėms. Todėl kredito unija „Mano unija“ ėmėsi iniciatyvos ir pasiūlė specializuotą studijų finansavimo paslaugą.

Paskolų studijoms galimybę birželį pristačiusios kredito unijos atstovas Klaudijus Milukas teigia, kad jų suteikiamos paskolos studijoms didžiausia įmanoma suma buvo nustatyta atsižvelgiant į realią studijų metinę kainą Lietuvoje, įvertinant net ir privačių universitetų įkainius.

„Maksimali paskolos studijoms vieno skolinimosi suma, kurią galime suteikti, yra 4 000 eurų. Pavyzdžiui, ISM universiteto tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauro studijų metinė kaina yra 4 114 eurų. Tad atsiranda galimybė sumokėti už studijų metus net ir šiame prestižiniame universitete“, – teigė kredito unijos atstovas.

Anot pašnekovo, „Mano unijos“ siūloma paskola studijoms yra išskirtinė todėl, kad jos gavėjui nereikia imti iškart didelės sumos, nuo kurios būtų skaičiuojamos metinės palūkanos.

„Paskolą mokslams apmokėti galima gauti kiekvienais metais ir taip sutaupyti palūkanų. Be to, juk gali taip nutikti, kad studentas padarys didelę pažangą ir pateks į valstybės finansuojamą studijų vietą, kur nebereikės mokėti už mokslą, tad ir didesnės paskolos studijoms jam ateityje neprireiks“, – dėstė K. Milukas.

Pasak jo, kurdama naują paslaugą „Mano unija“ atsižvelgė ir į bendrą Lietuvos gyventojų finansinį pajėgumą. Siekdama sumažinti klientų prisiimamų įsipareigojimų naštą, kredito unija paskolos studijoms grąžinimo terminą išplėtė iki 24 mėn.

„Išdėstant studijų paskolos įmokas ilgesniam laikotarpiui padidinama tikimybė, kad prisiimti finansiniai įsipareigojimai bus priimtinesni vartotojui. Dėl tos pačios priežasties šios rūšies paskoloms taikome ir lengvatines palūkanas (9 proc.) – mažesnes už mūsų mažiausias standartines palūkanas“, – aiškino kredito unijos „Mano unija“ atstovas.

Sužinoti, ar prašantysis paskolos studijoms atitinka keliamus reikalavimus, galima apsilankius automatizuotoje interneto sistemoje manopaskola.lt. Kredito unijos atstovas žada, kad į ten užpildytą paraišką bus atsakoma per 24 val.

K. Miluko teigimu, Lietuvoje jau kurį laiką juntamas studijų finansavimo alternatyvų poreikio augimas, kuris įmones skatina kurti naujus finansinius sprendimus.

 

Kas yra „Mano unija“?

Tai – kredito unija, įkurta 1996 m. Plungės r., Reiskių miestelyje. 2008 m. pakeitusi pavadinimą „Reiskiai“ į „Sostinės kreditas“, unija savo veiklą perkėlė į Vilniaus miestą. 2015 m. buvo pristatytas naujasis kredito unijos prekių ženklas „Mano unija“. Šiuo metu kredito unija vienija daugiau nei 3 000 narių. Ji teikia paskolas tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims, taip pat priima indėlius.

  • Kredito unija „Mano Unija“11
  • S. Moniuškos g. 27, Vilnius
  • Tel. (8-5) 233 7711, (8-5) 240 9389
  • Mob. 8 698 10272
Facebook LinkedIn Youtube G+
© Kredito unija „Mano Unija“ 1996-2018. Visos teisės saugomos.
Gera žinia studentams: sumokėti už studijas bus paprasčia - ManoPaskola.lt